sierpień9

Credit Check - Nowa baza danych instytucji pozabankowych

dodano: 9 sierpnia 2016 przez kredyty


Klienci firm pozabankowych muszą przygotować się na zmiany, na rynku firm pożyczkowych. Uproszczona forma weryfikacji zdolności kredytowej klientów, oparta często na weryfikacji danych personalnych pożyczkobiorcy np. za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego czy poprzez kuriera. Badanie zdolności kredytowej w oparciu o ogólnodostępne bazy dłużników, które do tej pory nie posiadały informacji z sektora pozabankowego.
 
Została wzmocniona o nowe możliwości weryfikacji zdolności kredytowej - Credit Check - http://www.netpozyczka24.pl/credit-check/ . Pozabankowa baza danych konsumentów, którzy korzystali z oferty firm pozabankowych. Credit Check jest połączona z Krajowym Biurem Informacji Gospodarczej. Umożliwiając ogólnodostępny dostęp do informacji o klientach firm pożyczkowych, których pożyczki uległy przeterminowaniu o ponad 60 dni. Baza jest udostępniana na ogólnych zasadach, przewidzianych w ustawie o udostępnianiu informacji gospodarczej. Z której mogą korzystać firmy i instytucje tj. firmy pożyczkowe, banki itd.
 
Credit Check spowoduje, że firmy pożyczkowe mniej chętnie będą pożyczały. Szczególnie dla tej grupy klientów, którzy posiadają inne pożyczki w konkurencyjnych instytucjach pozabankowych. Z jednej strony klienci będą rzadziej popadali w spirale kredytową - zapożyczając się w różnych firmach pożyczkowych, bez realnej szansy na ich spłatę. Z drugiej - firmy pozabankowe, mniej stracą na złych kredytach.

photo
Credit Check: Nowa baza danych instytucji pozabankowych Zdjęcie pochodzi z notki Credit Check - Nowa baza danych instytucji pozabankowych


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy