lipiec12

Pożyczki za darmo z firm pozabankowych

dodano: 12 lipca 2017 przez kredyty


 Wielokrotnie słyszymy, że w życiu nie ma nic za darmo. A jak już ktoś oferuje nam coś za darmo, to z góry przekreślamy wiarygodność takiej propozycji. Czytając ją jako wybieg marketingowy i nachalne działanie, mające na celu zachęcenie nas do niekorzystnego interesu. Na którym my mamy stracić a ktoś inny dobrze zarobić. I zwyczajowo tak jest, że proponowane bezinteresowne działanie, ma jasno spersonalizowany cel.

Podobnie wygląda sprawa z propozycjami instytucji pozabankowymi, które w ramach swojej oferty pożyczkowej. Sprzedają produkty promocyjne — Pożyczki za darmo dla nowych klientów, które dla osób pożyczających pierwszy raz w danej firmie, są oferowane bez kosztów. Klient, pożyczając w ramach promocji np. 1000 zł — oddaje wyznaczonym terminie też 1000 zł, bez żadnych kosztów i prowizji. Dla konsumenta jest to dogodna i tania forma uzyskania pożyczki przez internet.
Można zadać pytanie, co kryje się za tak niedogodną ofertą dla firmy pożyczkowej, która w tym wariancie nic nie zarabia? Czy może to tylko zwykłe oszustwo, które kryje trudne do spełnienia warunki promocji?
Odpowiedź jest dość oczywista, instytucje pozabankowe nieźle zarabiają na darmowych pożyczkach. Pierwsza sprawa to warunek propozycji promocyjnej, dotyczący terminowego zwrotu pożyczki. Zwyczajowo jest to okres 30, a rzadziej 60 dni, kiedy darmowa pożyczka musi zostać spłacona. Jeśli spłata jest realizowana z naruszeniem harmonogramu spłaty, klient traci warunki preferencyjne i musi spłacić taką pożyczkę na warunkach komercyjnych.
Inny cel dotyczący darmowych pożyczek to pozyskiwanie klientów, którzy zarejestrują się i po korzystnym uzyskaniu pierwszej pożyczki będą wracali po kolejne — tym razem już płatne oferty.
Rynek pozabankowy to kilka milionów aktywnych konsumentów o pozyskanie, których trwa zacięta walka między firmami pozabankowymi. W ramach tej walki, firmy prześcigają się w proponowaniu dogodniejszych warunków kredytowych dla klientów. Chcąc w ten sposób przyciągnąć do siebie nowych pożyczkobiorców. Na czym korzystają konsumenci, zyskując dogodniejsze formy pożyczania online m.in. za pośrednictwem tzw. pożyczek za darmo.

photo
Pożyczki za darmo: Pożyczki za darmo z firm pozabankowych Zdjęcie pochodzi z notki Pożyczki za darmo z firm pozabankowych


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy