Ministerstwo Finansów prowadzi działania, dotyczące ograniczenia zakresu nadmiernego oprocentowania dla udzielanych pożyczek. Spójne przepisy prawa mają jednoznacznie określać m.in. wysokość kosztów pożyczki www.netpozyczka24.pl, która będzie kwalifikowała ją jako pożyczkę lichwiarską, podlegając odpowiednim sankcjom prawnym.
Nowe regulacje, mają zapobiegać rosnącemu procederowi udzielania pożyczek na zawyżonych kosztach. Proceder lichwiarskich pożyczek, który do niedawna rozwijał się na słupach ogłoszeniowych czy lombardach. Coraz częściej pojawia się w przestrzeni internetowej, która jest adaptowana do działań w granicach obowiązującego prawa, wykorzystując luki w przepisach prawnych, są wykorzystywane w sposób nieuprawniony do sprzedaży niebezpiecznych produktów finansowych.
Reforma "Sprawiedliwość i bezpieczeństwo" która ma ograniczyć zakres lichwiarskich pożyczek, ma przeciwdziałać m.in. tzw. piramidom finansowym. Ministerstwo Finansów powołując się na doświadczenie afery Amber Gold i regulacjami prawnymi stosowanym w tym zakresie na zachodzie europy. Kodeks Karny pod kątem stworzenia warunków do uniemożliwienia działalności podobnych projektów na szkodę obywateli.
Resort sprawiedliwości w ramach reformy przygotowuje zmiany prawne, które mają lepiej odpowiadać na zjawiska dotyczące handlu i przestępczości internetowej.

photo
Ministerstwa Sprawiedliwości: Pożyczki lichwiarskie na celowniku Ministerstwa Sprawiedliwości Zdjęcie pochodzi z notki Pożyczki lichwiarskie na celowniku Ministerstwa Sprawiedliwo


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy