sierpień30

Pożyczki online sposobem na finansowanie zakupów

dodano: 30 sierpnia, 15:42 przez kredyty


Pożyczki pozabankowe
 
Pożyczki pozabankowe udzielane przez internet, na uproszczonych warunkach były do niedawna kojarzone z niebezpiecznymi produktami z parabanków. Banki dbały, aby taki obraz rzeczy był kreowany w przestrzeni publicznej, widząc realne zagrożenie w firmach pożyczkowych dla swojego biznesu. Doliczając do tego brak właściwych regulacji prawnych, które generowały niebezpieczne zachowania biznesowe. Obok instytucji pozabankowych zaczęły powstawać firmy, które z założenia miały działać z naruszeniem prawa lub umiejętnie lawirować na jego pograniczu. Wszystko dla zwielokrotnienia zysku z prowadzonej działalności. Pożyczanie z instytucji pozabankowych było obarczone wysokim ryzykiem i zamiast wygodnej pożyczki, klient otrzymywał produkt z oprocentowaniem liczonym w miliony itp.
 
Firmy pożyczkowe udzielając pożyczek, korzystają wyłącznie z własnych środków — inaczej niż banki, których kredyty są udzielane ze środków zdeponowanych przez ich klientów.
 
W odpowiedzi na ten stan sama branża wdrożyła działania samoregulacyjne, a ustawodawca zmienił przepisy dotyczące instytucji pozabankowych. W konsekwencji rynek pozbył się zjawisk biznesowych, obliczonych na generowanie wysokich zysków kosztem konsumenta. A konsumenci uzyskali bezpieczeństwo pożyczania i gwarancję właściwych praktyk biznesowych.
 
Uproszczone warunki aplikacji
 
Firmy pożyczkowe w poszukiwaniu nowych rozwiązań biznesowych dokonały rewolucyjnych zmian na rynku finansowym. Dotychczasowy stacjonarny model obsługi klienta, który był czasochłonny i uciążliwy dla petenta został zmieniony na internetowy. Zamiast gromadzenia dokumentacji finansowej, poszukiwania poręczycieli, telefonów do zakładu pracy i długiego oczekiwania na ostateczną decyzję kredytową. Instytucje pozabankowe wdrożyły nowatorski program obsługi klienta online, na zasadach uproszczonych modeli aplikacyjnych przy zastosowaniu specjalnych aplikacji do automatycznego weryfikowania zdolności kredytowych. Klient za pośrednictwem internetu składa prosty wniosek i autoryzuje swoją tożsamość za pośrednictwem rachunku bankowego. Wykorzystując w całym procesie aplikacyjnym jedynie dowód osobisty, rachunek bankowy, pocztę e-mail i telefon. Decyzja kredytowa jest podejmowana po kilku chwilach i w tym samym czasie pożyczka jest przelewana, przelewem ekspresowym na rachunek bankowy klienta.
Pożyczki na zakupy
 
Internetowy model aplikacji i uproszczona forma weryfikacji spowodowały, że czas oczekiwania na pożyczkę został zminimalizowany do niezbędnego minimum. W praktyce odbywa się to od kilkunastu minut do kilku godzin. W wyjątkowych sytuacjach może zostać przedłużony do kilku dni roboczych. Rynek, szybko docenił praktyczny model pożyczek pozabankowych i w ciągu kilku lat rozrósł się do kilku mln. konsumentów produktów pozabankowych. Nieplanowane wydatki można zrealizować w kilka chwil za pośrednictwem internetu, bez potrzeby odwiedzania stacjonarnych biur kredytowych. Firmy pozabankowe oferują swoim klientom m.in. pożyczki krótkoterminowe tzw. chwilówki, pożyczki ratalne, pożyczki za darmo, bez przelewu weryfikacyjnego, od 18 roku życia itd. Szczególną popularnością cieszą się produkty udzielane dla nowych klientów w ramach akcji promocyjnych — pierwsza pożyczka za darmo. Osoby, które pierwszy raz korzystały z oferty danej firmy, pożyczały bez prowizji i innych kosztów np. pożyczając 2000 zł — zwracają też 2000 zł. Wystarczy terminowo spłacić pożyczkę zgodnie z harmonogramem spłaty, ustalonym podczas zawierania umowy.

photo
Pożyczki na zakupy: Pożyczki przez internet sposobem na finansowanie bieżących wydatków Zdjęcie pochodzi z notki Pożyczki online sposobem na finansowanie zakupów


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy